Дослідження доводять, що мікробіом регулює

високий кровяний тиск.

Дедалі більше даних пояснює, як мікробіом кишечника людини регулює різні аспекти здоров'я людини, які далеко за межі шлунково-кишкового тракту. Мета цієї статті – розглянути дослідження, в яких повідомляється, що дисбактеріоз кишкового мікробіома тісно пов'язаний із високим кров'яним тиском.


Багато генетичних, екологічних, дієтичних і способів життя факторів пов'язані з гіпертонією. Однак участь кишкового мікробіома є одним із факторів, який значною мірою ігнорується та недооцінюється.


Раніше дослідження на тваринах показали зв'язок між порушенням регуляції мікробіома кишечника та підвищеним кров'яним тиском. Нещодавно клінічні випробування на людях показали чіткий взаємозв'язок між дисбалансом мікробіома кишечника і високим кров'яним тиском. Одним із основних результатів є те, що дисфункція кишкового бар'єру, яку також називають кишковою проникністю або «дірявою кишкою», пов'язана з підвищеним кров'яним тиском у людей.

Дослідження CARDIA

Дослідження CARDIA (Розвиток ризику коронарної артерії у молодих людей) розпочалося у 1985 році за участю 5115 осіб. Дослідження мікробіома CARDIA – це 30-річне подальше обстеження, призначене для оцінки взаємозв'язку між мікробіомом кишечника та артеріальним тиском.


Протягом 30 років спостереження дослідники зібрали зразки випорожнень у 600 початкових учасників і зіставили їх мікробіом товстої кишки з артеріальним тиском.


Дослідження показало, що наявність певних типів бактерій у товстій кишці тісно пов'язане із підвищеним кров'яним тиском.


Недавнє дослідження, опубліковане в Британському медичному журналі, показало, що зміна способу життя може бути більш важливою, ніж ліки для лікування помірно підвищеного артеріального тиску. Автори цього дослідження підкреслили, що ви не можете вилікувати високий кров'яний тиск, приймаючи ліки, що відпускаються за рецептом. Ліки допомагають контролювати високий кров'яний тиск тільки доти, доки людина продовжує їх приймати. Вилікувати високий кров'яний тиск можна лише змінивши фактори способу життя, що його викликають.


Численні фактори харчування та способу життя впливають на артеріальний тиск. Результати дослідження CARDIA показують, що зміни в дієті та способі життя можуть допомогти знизити підвищений кров'яний тиск, оскільки вони збільшують кількість та різноманітність пробіотичних бактерій та вироблення корисних постбіотичних метаболітів, таких як бутират жирних кислот із коротким ланцюгом.


Найбільш важливим методом створення та підтримки оптимально здорового мікробіома є дотримання дієти, що містить широкий вибір продуктів, багатих на клітковину.

Рекомендовані статті

Простіше кажучи, клітковина - це вуглевод, для розщеплення якого в організмі немає ферментів

"Коли ви голодуєте, ви знищуєте погані бактерії в кишечнику, які живуть за рахунок тієї дієти, яку ви їсте"

Люди регулярно споживають їжу, яка забезпечує наші клітини поживними речовинамиу

Made on
Tilda