Як контролювати кишечні бактерії і виправити синдром дірявого кишечника
Що таке синдром дірявого кишечника?
Ваша система травлення, також відома як шлунково-кишковий тракт, діє як бар'єр, що захищає вас від зовнішнього світу. Якщо все йде так, як ви хочете, ваш шлунково-кишковий тракт пропускає поживні речовини та не пропускає хвороботворні патогени.
Кишкові мікроби відіграють велику роль у підтримці цілісності слизової оболонки кишківника. Здорові кишкові бактерії виробляють коротколанцюгові жирні кислоти та білки, які допомагають зберегти стінки кишківника міцними.
Нездоровий кишковий мікробіом може призвести до перебігу кишківника, і це саме те, на що це схоже – стан, при якому у стінках кишківника утворюються дірки. Синдром дірявого кишечника, також відомий як підвищена проникність кишечника, дозволяє вмісту кишечника "просочуватися" в кровотік. Сюди входять білки та бактеріальні нейротоксини, які можуть викликати алергію, аутоімунні захворювання та запалення.
Точна причина синдрому підвищеної проникності кишківника залишається загадкою. Деякі люди генетично схильні до синдрому підвищеної проникності кишечника, і дослідження показують, що запалення може збільшити проникність кишечника.
Що викликає запалення? Стрес, зловживання алкоголем, дієта з високим вмістом цукру та насичених жирів та глютена – ось лише деякі фактори.
Симптоми синдрому дірявого кишечника
Ось кілька поширених симптомів синдрому дірявого кишечника:
Харчова чутливість
Стійкі прищі або розацеа
Втома
Аутоімунні захворювання (гіпотиреоз, тиреоїдит Хашимото)
Збільшення ваги
Проблеми з травленням та здуття живота
Перепади настрою
Депресія
Головні болі
Біль у суглобах
Підвищена проникність кишечника також пов'язана з діабетом 1 типу, запальним захворюванням кишечника (СРК), целіакією, розсіяним склерозом, астмою та аутизмом, а також з іншими станами.
Якщо ви підозрюєте, що у вас синдром дірявого кишечника, спробуйте наступний протокол.
Як справити синдром дірявого кишечника
Дієта, безумовно, є найважливішим чинником у роботі кишечника. Підтримуючи здоровий баланс кишкової мікробіоти, ви можете зміцнити свою імунну систему, підтримати травлення, видалити токсини з навколишнього середовища з організму та запобігти синдрому підвищеної проникності кишечника.
Вибирайте продукти з низьким вмістом токсинів, протизапальними властивостями і високим вмістом поживних речовин.
Підтримайте кишкову флору добавками
Використовуйте антибіотики з обережністю
Керування стресом
Рекомендовані статті
Хронічний стрес - це стан постійного, тривалого стресу, який зберігається протягом тривалого часу.
Ви пройшли курс антибіотиків. Ви відчуваєте періодичні гази та здуття живота після їжі
Зараз більше, ніж будь-коли, ви, ймовірно, думаєте про те, що ви можете зробити, щоб підтримати свою імунну систему