Як контролювати кишечні бактерії і виправити синдром дірявого кишечника

  • Травна система - це бар'єр, який утримує хвороботворні патогени від попадання в кровотік. Нездоровий біом кишечника може призвести до синдрому підвищеної проникності кишечника - стану, при якому в стінках шлунково-кишкового тракту утворюються отвори, що дозволяють токсинам та білкам циркулювати в організмі та сприяти розвитку захворювань, запалень та алергій.
  • Симптоми синдрому підвищеної проникності кишечника включають втому, проблеми зі травленням, проблеми зі шкірою, біль у суглобах і навіть більш серйозні стани, такі як діабет 1 типу та синдром запального кишечника (СРК).
  • Дієта, безумовно, є найважливішим фактором у підтримці здорового біома кишечника, який підтримує вашу імунну систему та травлення.
Кишкові бактерії впливають на весь організм, включаючи якість сну, настрій та апетит. Якщо все йде добре, ці організми живуть у повній гармонії з вами, їхнім господарем. Однак на мікробіом кишечнику впливає все: від дієти до рівня стресу. Якщо справи підуть погано, у вас може виникнути ціла низка порушень травлення та обміну речовин, які негативно впливають на весь ваш організм, включаючи синдром дірявого кишечника. Ось що вам слід знати про дірявий кишечник, включаючи поради щодо зміцнення слизової оболонки кишечника.

Що таке синдром дірявого кишечника?

Ваша система травлення, також відома як шлунково-кишковий тракт, діє як бар'єр, що захищає вас від зовнішнього світу. Якщо все йде так, як ви хочете, ваш шлунково-кишковий тракт пропускає поживні речовини та не пропускає хвороботворні патогени.


Кишкові мікроби відіграють велику роль у підтримці цілісності слизової оболонки кишківника. Здорові кишкові бактерії виробляють коротколанцюгові жирні кислоти та білки, які допомагають зберегти стінки кишківника міцними.


Нездоровий кишковий мікробіом може призвести до перебігу кишківника, і це саме те, на що це схоже – стан, при якому у стінках кишківника утворюються дірки. Синдром дірявого кишечника, також відомий як підвищена проникність кишечника, дозволяє вмісту кишечника "просочуватися" в кровотік. Сюди входять білки та бактеріальні нейротоксини, які можуть викликати алергію, аутоімунні захворювання та запалення.


Точна причина синдрому підвищеної проникності кишківника залишається загадкою. Деякі люди генетично схильні до синдрому підвищеної проникності кишечника, і дослідження показують, що запалення може збільшити проникність кишечника.


Що викликає запалення? Стрес, зловживання алкоголем, дієта з високим вмістом цукру та насичених жирів та глютена – ось лише деякі фактори.

Симптоми синдрому дірявого кишечника

Ось кілька поширених симптомів синдрому дірявого кишечника:


Харчова чутливість

Стійкі прищі або розацеа

Втома

Аутоімунні захворювання (гіпотиреоз, тиреоїдит Хашимото)

Збільшення ваги

Проблеми з травленням та здуття живота

Перепади настрою

Депресія

Головні болі

Біль у суглобах

Підвищена проникність кишечника також пов'язана з діабетом 1 типу, запальним захворюванням кишечника (СРК), целіакією, розсіяним склерозом, астмою та аутизмом, а також з іншими станами.


Якщо ви підозрюєте, що у вас синдром дірявого кишечника, спробуйте наступний протокол.

Як справити синдром дірявого кишечника

Дієта, безумовно, є найважливішим чинником у роботі кишечника. Підтримуючи здоровий баланс кишкової мікробіоти, ви можете зміцнити свою імунну систему, підтримати травлення, видалити токсини з навколишнього середовища з організму та запобігти синдрому підвищеної проникності кишечника.

Вибирайте продукти з низьким вмістом токсинів, протизапальними властивостями і високим вмістом поживних речовин.

Вживання продуктів, які не викликають запальних процесів, допоможе хорошим кишковим бактеріям процвітати і не дозволить поганим хлопцям узяти гору. Ось як це виглядає:

Відмовтеся від цукру та алкоголю. Цукор живить шкідливі бактерії та сприяє надмірному зростанню дріжджів та кандиди, які ушкоджують кишечник. Надмірне вживання алкоголю зменшує різноманітність бактерій у кишечнику.

Їжте різноманітні цілісні, необроблені продукти. Вживання різноманітних продуктів призводить до появи у вашому біомі безлічі різних корисних бактерій, що підвищує можливість процвітання вашого кишечника. Збалансована різноманітність кишечника також призводить до його цілісності та правильного функціонування імунної системи. Робіть покупки на місцевому фермерському ринку - кишкові бактерії пов'язані з ґрунтовими бактеріями, а місцева їжа підтримує здоров'я кишківника.

Уникайте антинутрієнтів. Антипоживні речовини – це харчові токсини, що викликають запалення. У деяких випадках вони призводять до важких кишкових та аутоімунних реакцій. Уникайте токсинів плісняви (мікотоксинів), лектинів, фітатів та оксалатів. Продукти з антинутрієнтами включають соєві продукти, горіхи та насіння, цільні зерна, бобові (квасоля, сочевиця, горох), чай і кава та сирі овочі сімейства хрестоцвітих, такі як капуста та шпинат.

Їжте продукти, які живлять корисні бактерії. Солодка картопля, морква, спаржа та гарбуз містять пребіотичну клітковину, яка підтримує зростання корисних бактерій. Продукти, багаті на пробіотики, такі як солоні огірки та натуральний кефір, можуть сприяти появі корисних кишкових бактерій, але ретельно вибирайте джерела пробіотиків.

Відмовтеся від звичайних пастеризованих молочних продуктів. Пастеризовані молочні продукти шкідливі для кишечника, оскільки вони створюють запальні білки, вбивають корисні бактерії та знищують життєво важливі ферменти, що ускладнює перетравлення лактози. Деякі люди більш чутливі до молочних продуктів, ніж інші, але краще взагалі уникати їх, якщо ви зосереджені на лікуванні кишечника.

Підтримайте кишкову флору добавками

Давайте корисним бактеріям у кишечнику достатньо їжі, щоб вони залишалися сильними.

Пребіотики. Пребіотики живлять кишкові бактерії, які виробляють коротколанцюгові жирні кислоти (КЦЖК). Ці поживні речовини живлять клітини слизової оболонки кишечника, які зберігають слизову оболонку кишечника неушкодженою та здоровою. Дайте вашим кишковим бактеріям більше того, що їм потрібно, за допомогою таких волокон, як камедь акації та частково гідролізована гуарова камедь (PHGG), обидва м'які пребіотики, які, як було виявлено, підтримують корисні бактерії в кишечнику.

Травні ферменти. Тонка кишка, підшлункова залоза, шлунок та слинні залози виробляють ферменти, які допомагають розщеплювати їжу, щоб ми могли засвоювати її поживні речовини. Ферменти часто перестають працювати через підвищену проникність кишечника. Видалення інгібіторів ферментів, таких як зернові та бобові, та використання високоякісних травних добавок може покращити загальне травлення та засвоєння вітамінів.

Бетаїн HCL. Бетаїн HCL може покращити розщеплення жирів та перетравлення білків у людей зі зниженою кислотністю шлунка через аутоімунне захворювання або вік.

Активоване вугілля. Активоване вугілля — давнє та науково обґрунтоване засіб. Він поглинає ендотоксини, що викликають шлунково-кишкові захворювання, та видаляє токсини з оброблених неякісних продуктів.

L-глютамін. Ця протизапальна амінокислота необхідна для усунення синдрому підвищеної проникності кишечника, сприяючи зростанню та відновленню шлунково-кишкового тракту. Це як охоронець вашого кишечника, що закриває стінки клітин і позбавляється небажаних шкідників.

Використовуйте антибіотики з обережністю

Незалежно від того, наскільки старанно ви працюєте над своєю дієтою, ви зведете нанівець всі ці зусилля, якщо сильно покладатиметеся на певні ліки. Медицина любить прописувати антибіотики, що ушкоджують кишечник, від прищів до застуди. Ці препарати вбивають не тільки хвороботворні бактерії, а й масу інших важливих мікробів, що знаходяться поруч із ними. Якщо ви проходите тимчасовий і необхідний курс антибіотиків, дотримуйтесь цих порад, щоб відновити кишкову флору.

Керування стресом

Крім дієти, керування стресом є одним з найбільш ефективних способів зцілити біом кишечника. Дослідження показують, що стрес впливає на вісь кишечник-мозок - інша назва шляху, що з'єднує кишечник та мозок. Стрес може призвести до зниження засвоєння поживних речовин, вироблення ферментів, оксигенації та припливу крові до шлунково-кишкового тракту.

У кишечнику більше 100 трильйонів клітин, і вони впливають практично на все, що робить ваш організм: від травлення до захисту імунної системи. Ось чому так важливо докладати свідомих зусиль, щоб підтримувати здоров'я кишечника. Коли ви подбаєте про свій кишечник, ви відчуєте себе кращою і приголомшливою версією себе - а хто цього не хоче?

Рекомендовані статті

Хронічний стрес - це стан постійного, тривалого стресу, який зберігається протягом тривалого часу.

Ви пройшли курс антибіотиків. Ви відчуваєте періодичні гази та здуття живота після їжі

Зараз більше, ніж будь-коли, ви, ймовірно, думаєте про те, що ви можете зробити, щоб підтримати свою імунну систему

Made on
Tilda