Користь для здоров'я від обмеженого часу харчування та періодичного голодування


Метою цієї статті є обговорення взаємозв'язку між харчуванням та загальним станом здоров'я з особливим акцентом на ожиріння. Нездорові харчові звички безпосередньо пов'язані з ожирінням, яке зараз визнається глобальною пандемією. Дві третини американців мають надмірну вагу або страждають на ожиріння. А надмірна вага чи ожиріння збільшують ризик багатьох інших захворювань, таких як діабет, хвороби серця та рак.

Три дієтичні фактори регулюють здоров'я і безпосередньо пов'язані з надмірною вагою або ожирінням. Внесення відповідних змін до харчування — один із найшвидших і найефективніших способів почати втрачати вагу та покращити загальний стан здоров'я.

Дієтичні зміни, які люди можуть внести, щоб почати втрачати вагу та покращити своє здоров'я, діляться на три широкі категорії, а саме:

1.Скільки ви їсте
2.Що ви їсте
3.Коли ви їсте

Скільки ви їсте

Це легко зрозуміти. Це просто означає скорочення кількості споживаної їжі. Науковий термін цього підходу — обмеження калорій. Інший часто використовуваний термін - "контроль порцій", який означає зменшення розміру порції того, що ви їсте при кожному прийомі їжі. Довгострокові дослідження обмеження калорій показали, що обмеження калорій без недостатнього харчування продовжує життя лабораторних щурів приблизно на 25%.

Ще один момент, про який варто згадати, полягає в тому, що багато людей, які страждають на ожиріння, страждають від множинного дефіциту поживних речовин. Вони страждають від так званого надмірного споживання, недоїдання. Обмеження калорій може допомогти людям з надмірною вагою або ожирінням схуднути. Хитрість полягає в тому, щоб розвинути дисципліну та силу волі, щоб дотримуватись цього.

Що ви їсте

У цій категорії слід враховувати безліч речей, але зазвичай це означає прагнення здоровішого харчування. Приклади:


Припиніть вживати цукор та оброблені вуглеводи. Жир в організмі не утворюється із харчових жирів. Жир в організмі утворюється внаслідок вживання дуже великої кількості вуглеводів. Оброблені вуглеводи схожі на цукор тим, що швидко розщеплюються на цукру. Щоразу, коли людина споживає більше вуглеводів, ніж потрібно її організму, ці зайві вуглеводи перетворюються на тригліцериди і відкладаються у вигляді жиру.

Перейдіть з продуктів, вирощених традиційним способом, на продукти, вирощені органічно. Багато досліджень показали, що цінність продуктів промислового виробництва неухильно знижується протягом останніх 70-80 років. Органічно вирощені продукти містять набагато вищий рівень вітамінів і мінералів, ніж ті ж продукти, вирощені з комерційною метою.

Продукти, вирощені з комерційною метою, також містять вищий рівень сільськогосподарських токсинів порівняно з продуктами, вирощеними органічно. Тепер очевидно, що вживання навіть незначної кількості сільськогосподарських токсинів, таких як гліфосат, має негативні наслідки для здоров'я.

Вживайте більше продуктів, багатих на клітковину. Дехто припускає, що дефіцит харчових волокон є дефіцитом харчування №1 в світі. Харчова клітковина не забезпечує людину жодною поживною цінністю. Однак коли ці неперетравні речовини досягають товстої кишки, вони стають основною «їжею» для пробіотичних бактерій.

Коли ви їсте

Багато людей менш знайомі з цією темою, але це критично важливий регулятор здоров'я і може допомогти людям схуднути. Обмежене за часом харчування та уривчасте голодування — два терміни, які стосуються цієї дієтичної проблеми.


Порівняно з нашими предками, сучасні люди витрачають надто багато часу на їжу. Охолодження та оброблені харчові продукти роблять їжу завжди доступною. Подумайте про що: протягом 99,9% еволюції людини люди не вставали вранці, не відкривали холодильник і не брали пакет молока, щоб вилити його в миску з пластівцями. Протягом сотень тисяч років люди шукали насіння, горіхи та ягоди або полювали на тварин, яких можна було вбити. Справа в тому, що протягом більшої частини людської еволюції люди не їли тричі на день.


Стародавні люди, ймовірно, їли лише один раз на день, а це означає, що їх організм витрачав близько 4 годин на день на переробку і використання поживних речовин, що надійшли. Інші 20 годин на день вони голодували і клітини не отримували додаткових поживних речовин. Сьогодні більшість людей їдять тричі на день, і клітини їхнього тіла витрачають не менше 14 годин на день на отримання та використання доступних їм поживних речовин. Це означає, що клітини тіла проводять без надходження поживних речовин всього близько 10 годин на день порівняно з 20 годинами на день у наших древніх предків. Це є величезним зрушенням в еволюційній наносекунді. Наші тіла не встигли пристосуватися до цих швидких змін, і дані свідчать, що цей дисбаланс є фундаментальною причиною проблем зі здоров'ям багатьох людей.


Чому більшості людей необхідно щодня проводити більше часу без їди, тобто голодувати? Коли поживні речовини недоступні клітинам, запускається клітинний процес, який називається аутофагією. Японський вчений отримав Нобелівську премію у 2016 році за відкриття аутофагії, яку можна порівняти зі сном. Сон це наш стан спокою, проте це не означає, що нічого не відбувається. Більшість нашої детоксикації відбувається під час сну.


Процеси зростання зупиняються під час аутофагії, але в цей час відбувається значне клітинне оновлення, омолодження та детоксикація. Це час винесення клітинного сміття та прибирання стільникового зв'язку. Оскільки сучасні люди їдять постійно, ми витрачаємо замало часу на аутофагію, а всі наші клітини надто токсичні, що з часом призводить до їх руйнування та виникнення захворювань.

Переривчасте голодування та обмежене за часом харчування мають на увазі споживання всієї їжі, яку ви їсте, протягом вужчого періоду, що збільшує кількість часу, яке клітини проводять в аутофагії. Хоча там один із найпоширеніших називається 16:8. Це означає, що ви повинні споживати всю їжу протягом дня з полудня до 8 вечора. Потім з 8 вечора до полудня наступного дня ви голодуєте, тобто 16-годинний пост. Зверніть увагу, що в цьому протоколі не зазначено, що ви повинні зменшувати кількість їжі, а тільки те, що ви споживаєте всю їжу протягом більш короткого періоду часу.


Для покращення здоров'я вибирайте здоровішу їжу, зменшуйте розміри порцій і, найголовніше, з'їдайте всю щоденну їжу за більш короткий період часу. Споживання всієї їжі за короткий час активує аутофагію, яка дозволить кожній клітині вашого тіла почати функціонувати краще. Для багатьох людей обмежене за часом харчування також споживає менше їжі та калорій, а також сприяє зниженню ваги.

Рекомендовані статті

З'являється все більше доказів того, що регулярні фізичні вправи сприяють зростанню корисних бактерій у товстій кишці

Аутофагія - це складний процес, який включає активацію безлічі різних генів та сигнальних шляхів усередині клітини.

Ваші надниркові залози створюють і регулюють рівень кортизолу, що робить їх незамінними при стресі

Made on
Tilda