5 переваг колагену для вашого здоров'я зсередини

Я вважаю, що більшість із нас зазнають наслідків виснаження шкіри. Я також вважаю, що наша шкіра зазнає надмірної дії забруднюючих речовин. Це стала битва, яку ми програємо. Але ми зобов'язані.


Я був зачарований усім, що пов'язано з колагеном, і врешті-решт зрозумів, що колаген приносить користь не тільки нашій шкірі, але й нашому волоссю, нігтям, суглобам, мозку і навіть травній системі! Але це ще не все: коли він поєднується з еластином, починають виявлятися справжні переваги!


Хочете дізнатися більше про колаген, у тому числі про те, чому він нам потрібен у нашому раціоні, про головні переваги для здоров'я і про те, чому вам слід віддавати перевагу добавкам колагену, які також містять еластин? Продовжуйте читати, щоб отримати інсайдерську інформацію, яку ви завжди хотіли знати про цю популярну добавку.

Що таке колаген?

Колаген - це амінокислота з довгим ланцюгом і найпоширеніший білок у вашому організмі, що становить близько 30 відсотків білка вашого тіла. Що знаходиться по всьому тілу, це клей, який робить вашу шкіру міцною, але еластичною і змушує вас відчувати себе енергійною та молодою, коли ви дивитесь у дзеркало.

Отже, колаген складається з трьох основних амінокислот: гліцину, проліну та глутаміну. Він природно міститься в м'язах, сухожиллях, кістках, кровоносних судинах, травній системі і, звичайно ж, у шкірі як тварин, так і людей. Ви можете думати про це як про «клей», який скріплює ваше тіло.

Ваше тіло містить 16 різних видів колагену, причому типи 1, 2 і 3 є найпоширенішими і відіграють важливу роль у еластичності шкіри. Ці типи також відіграють роль у здоров'ї наших суглобів, сухожиль, зв'язок, кісток та травлення.

Навіщо нам потрібний дієтичний колаген

Починаючи з 20-річного віку, рівень колагену природним чином зменшується приблизно на 1 відсоток щороку. Хоча цей процес відбувається природним чином, дослідження показали, що існують три основні загрози для колагену, зумовлені способом життя: куріння, споживання рафінованих вуглеводів/цукри та вплив токсинів. Участь у цих загрозах або вплив на них може швидше виснажити ваші запаси колагену, наражаючи вас на ризик появи ознак передчасного старіння, а також болю в суглобах, зниження цілісності кісток і навіть проблем із травленням.


Якщо взяти до уваги наш сучасний світ і постійний вплив токсинів навколишнього середовища, що випливає з цього, це чудова причина задуматися про необхідність більшої кількості дієтичного колагену. І якщо цього було недостатньо, у нас часто буває дефіцит колагену просто тому, що наша культура вважає за краще їсти м'язове м'ясо тварин, а не всієї тварини, включаючи шкіру, кістки та сухожилля — місця, де колагену найбільше. Це називається поїданням від носа до хвоста, і якщо ви ще не замислювалися про це, я виразно закликаю вас переосмислити свою гру з тваринним білком!


І важливо відзначити, що різні тварини також забезпечують різні типи колагену. Наприклад, риб'ячий і яловичий колаген багатий на колаген 1 типу, в той час як курячий колаген багатий на колаген 2 типу, що може означати багато їжі від носа до хвоста!

В якості альтернативи інші способи насолоджуватися колагеном дозволяють вам займатися ритуалами вашої власної родини. Подумайте про курячий суп вашої бабусі, який, ймовірно, був зроблений зі справжніх кісток. Ви можете легко приготувати свій суп на кістковому бульйоні, використовуючи кістки вашої риби, курки або яловичини.


Тепер у більшості людей немає часу регулярно готувати ці супи, тому в нас залишається кілька запитань: як краще збільшити вміст колагену в їжі? І чи потрібно мені приймати колаген щодня?

Особисто я виявив, що прийом дієтичного колагену у вигляді добавок - це найпростіший, найкращий і послідовний спосіб споживання колагену. І я рекомендую вживати його щодня, щоб допомогти боротися з передчасними ознаками старіння та підтримати вашу внутрішню структуру. Але перш ніж ми заглибимося в подробиці про добавки колагену, давайте розглянемо докладніше основні переваги колагену, орієнтовані на здоров'я, про які вам слід знати!

5 найкращих переваг колагену для вашого здоров'я

Отже, чим же корисний колаген? Колаген приносить користь вашому здоров'ю різними способами, буквально з голови до ніг! Ось деякі з головних переваг колагену.

1. Підтримує здоров'я шкіри

Колаген є основою здоров'я шкіри, в основному тому, що він входить до складу вашої шкіри та утримує воду, а зволоження абсолютно необхідне для здорової та молодої шкіри.

Коли колагену в шкірі мало, ви можете помітити більше зморшок та менше пухлості. Працюючи рука об руку з еластином,переваги колагену для шкіри включають в себе допомогу їй у витримуванні розтягування, що робить його відмінною добавкою для збереження цілісності шкіри. Фактично дослідження показують, що добавка колагену може поліпшити зовнішній вигляд і структуру шкіри, а також вироблення еластину всього за вісім тижнів!

2. Підтримує здоров'я волосся та нігтів

Так само, як колаген приносить користь шкірі, він також допомагає забезпечити структуру і основу для вашого волосся і нігтів. Багато переваг колагену для волосся пов'язані з тим, що відомо, що він допомагає підтримувати здоров'я шкіри голови. В результаті вважається, що добавка колагену є одним із способів підтримки здоров'я волосся та нігтів протягом усього життя.

3. Підтримує здоров'я кісток та суглобів

Ще однією важливою перевагою колагену для здоров'я є його здатність підтримувати здоров'я скелетної системи. Пам'ятайте, що колаген допомагає організму протистояти розтягуванню, що робить його найважливішим білком для сухожиль і зв'язок.

Цікаво, що дослідження показали, що прийом порошку колагену благотворно впливає на здоров'я кісток, особливо у жінок у період менопаузи, підтримуючи збільшення мінеральної щільності кісток. Тим часом інші дослідження показали, що колаген корисний для здоров'я суглобів як у спортсменів, так і у тих, хто відчуває віковий дискомфорт у суглобах.

4. Підтримує здоров'я кишечника

Оскільки колаген містить амінокислоту глютамін, яка важлива для здоров'я ентероцитів (клітин, що вистилають травну систему), відомо, що він підтримує здоров'я кишечника. Крім того, оскільки колаген є гідрофільною молекулою (це означає, що він допомагає утримувати воду), він також підтримує здорове травлення.

5. Підтримує здоров'я мозку

Нарешті, переваги колагену поширюються і на мозок, в основному завдяки амінокислоті гліцину. Відомий як заспокійлива амінокислота, гліцин допомагає заспокоїти нервову систему, сповільнюючи швидкість, з якою активуються певні нейрони, тим самим перешкоджаючи надмірній стимуляції мозку і неспокій, що виникає в результаті.

Загальні питання про колаген

Давайте розглянемо деякі з найбільш поширених питань про колаген, щоб відповісти на будь-які питання, які можуть виникнути у вас.

— Чи всі колагенові продукти однакові?

- Ні; насправді, високоякісну добавку колагену важко знайти. Шукайте чистоту в обробці та виробництві. Не весь колаген однаковий, тому будьте вибірковими при покупці. Я рекомендую колагенові пептиди, підтверджені золотим стандартом подвійного сліпого плацебо-контрольованого дослідження, проведеного на людях.

— Скільки колагену мені треба приймати?

— Дослідження показали, що організму потрібно всього 2500 мг порошку колагену щодня, щоб бути ефективним для здоров'я шкіри.

— Чи добре приймати колаген щодня?

— Так, щоб отримати максимальну користь від колагену, найкраще приймати його щодня.

— Чи краще колаген працює за певної дієти?

— Хоча добавка колагену може бути ефективною незалежно від ваших дієтичних переваг, я особисто виявив, що колаген добре поєднується зі здоровою дієтою з високим вмістом клітковини для підтримки метаболічного здоров'я, а також здорового рівня цукру в крові та гормонального балансу.

Продукти з колагеном

В даний час існує безліч продуктів із вмістом колагену. І хоча ваш місцевий косметичний відділ може бути заповнений шампунями та лосьйонами з етикетками, що рекламують колаген усередині, не дайте себе обдурити.

Єдина форма колагену, яку ми повинні використовувати, це гідролізований колаген. Гідролізований означає, що пептиди колагену досить малі, щоб їх можна було легко перетравлювати та засвоювати, а гідролізований колаген пройшов спеціальний процес, щоб оптимізувати його переваги для шкіри відповідно до досліджень та клінічних випробувань на людях.


Говорячи про пептиди колагену, люди часто задаються питанням про різницю між порошком колагену, пептидами колагену, гідролізованим колагеном та білком колагену. Ви почуєте всі ці слова, але всі вони в основному означають те саме: порошкоподібний додатковий білок, який в основному містить колаген.

Також варто відзначити, що якісний колаген не повинен мати запаху, смаку та легко розчинятися у воді кімнатної температури чи невеликій кількості соку. Особисто я насолоджуюся колагеном у ранковому чаї, смузі і навіть змішую його з їжею або додаю до салату. Просто майте на увазі, що колаген найкраще засвоюється разом із вітаміном С, тому вживання його зі свіжими овочами та фруктами – чудовий спосіб його прийому.


Колагенові добавки переважно надходять від корів або морських джерел, таких як риба. І бичачий, і морський колаген в основному містять колаген типів 1 і 3 і мають всі перераховані вище переваги для шкіри, волосся, нігтів, кісток, суглобів і травлення. Крім того, варто подумати про використання сумішей колагену, які містять білок колагену разом з іншими високоякісними поживними речовинами, оскільки вони можуть бути чудовими добавками для досягнення конкретних результатів.

Як вибрати колагенову добавку

Тепер, коли ви знаєте про свої варіанти, давайте розглянемо, як вибрати найкращу добавку колагену для вас. Пам'ятайте, що при виборі колагенової добавки враховуйте якість поряд із вашими особистими цілями. Якщо вам потрібно більше вказівок, почніть із 3 «П»:

Чистота: Для порошкоподібного колагену шукайте колагенові пептиди марки Verisol, вироблені в Німеччині, для продуктів найвищої якості на ринку. Вибирайте продукт без запаху та смаку.

Ефективність: дослідження показали, що організму потрібно всього 2500 мг Версисолу, щоб бути ефективним, тому вам не потрібно приймати більше, ніж потрібно.

Доведено: гідролізований колаген або пептиди колагену, спеціально оптимізовані для краси, — це єдина форма колагену, яку слід використовувати. Завжди перевіряйте, що вибраний продукт розроблений на основі сертифікованих наукових і клінічних досліджень.

Made on
Tilda