Як, поліфеноли можуть впливати на пробіотичні бактерії та здоров’я кишечника
Поліфеноли
Нещодавно наукові дослідження виявили ще один важливий клас сполук, які називаються поліфенолами, які можуть використовувати пробіотичні бактерії. Поліфеноли - це велика група сполук, які також зустрічаються переважно в продуктах рослинного походження, таких як харчові волокна. У різних видах рослин виявлено понад 8000 поліфенолів. Таким чином, поліфеноли надають широке меню потенційної їжі для пробіотичних бактерій.
Більшість поліфенолів погано засвоюються. Однак, коли вони потрапляють у товсту кишку, пробіотичні бактерії перетворюють їх на біологічно активні метаболіти. Таким чином, взаємодія між харчовими пробіотичними бактеріями та дієтичними поліфенолами є важливою новою галуззю наукових досліджень.
Існує чотири основні класи поліфенолів. Флавоноїди – найбільший клас поліфенолів, їх ідентифіковано понад 4000. Деякі з найбільш відомих груп флавоноїдів включають флавони, флавоноли та ізофлавони. Друга група поліфенолів класифікується як фенольні кислоти. Ці сполуки зазвичай містяться в насінні, шкірці фруктів, овочів, кави та чаю. Третій клас поліфенолів називається стильбенами і зустрічається в основному у винограді, вині, арахісі та деяких ягодах. Ресвератрол, мабуть, найвідоміший стильбен. Лігнани є четвертим класом поліфенолів. Насіння льону — найбагатше джерело лігнанів, але меншою мірою воно міститься в зернових, тофу, хрестоцвітих овочах і деяких фруктах.
Важливість підживлення пробіотичних бактерій
Якщо ви не будете правильно годувати пробіотичні бактерії, вони не виживуть і не процвітатимуть. Тепер ми розуміємо, що харчові волокна та поліфеноли є двома найбільш важливими «харчовими групами» для пробіотичних бактерій.
Мікробіом кишечника здорової дорослої людини містить приблизно від 800 до 1000 різних видів бактерій. Багатьом із цих бактерій потрібні різні типи «їжі». Таким чином, для підтримки росту та розмноження багатьох інших видів пробіотичних бактерій необхідна широка різноманітність харчових волокон та поліфенолів.
Більша різноманітність означає найкраще здоров'я. Всі екосистеми стають надійнішими, стабільнішими і стійкішими, коли вони різноманітніші. Це справедливо для тропічних лісів Амазонки, коралових рифів в океані та мікробіоми кишечника людини. У кишковому мікробіомі більша кількість різних видів пробіотичних бактерій дозволяє їм виробляти більш повний і різноманітний набір основних постбіотичних бактерій, що регулюють здоров'я.
ЄДИНИЙ спосіб, яким люди можуть створити і підтримувати здоровий, різноманітний мікробіом, - це вживати широкий спектр продуктів рослинного походження, які будуть постачати різноманітний спектр харчових волокон і поліфенолів. Дослідження показали, що корінні народи, такі як індіанці яномами, що живуть в Амазонці, і мисливці-збирачі хадза у Східній Африці, щодня споживають у 8–10 разів більше клітковини, ніж більшість людей у світі. Одне дослідження показало, що 90% дітей та дорослих не споживають рекомендовану кількість клітковини у своєму раціоні щодня. Це говорить про те, що більшість людей не мають здорового мікробіома, що, ймовірно, сприяє виникненню багатьох проблем зі здоров'ям.
Прийом комерційних пробіотичних продуктів, що містять один або кілька штамів пробіотичних бактерій, не сприятиме різноманітності мікробіома. Два найбільш важливі кроки, які люди можуть зробити для створення та підтримки здорового мікробіома:
Щодня споживайте широкий та різноманітний спектр харчових волокон та поліфенолів. Це пояснює, чому рослинна їжа така важлива для хорошого здоров'я.
Безпосередній прийом постбіотичних метаболітів. Ці сполуки відіграють вирішальну роль у підтримці здорової екосистеми мікробіома, яка сприяє і сприяє зростанню пробіотичних бактерій, а також пригнічує зростання патогенів.
Щоденне споживання широкого спектру рослинних продуктів дозволяє вашим пробіотичним бактеріям зростати, збільшуватися та виробляти широкий спектр постбіотичних метаболітів, що регулюють здоров'я. Регулярне вживання пробіотиків допомагає підтримувати здорову екосистему мікробіома, дозволяючи вашим пробіотичним бактеріям брати участь у процесах ферментації та продовжувати виробляти ці найважливіші постбіотичні метаболіти.
Рекомендовані статті
Хронічний стрес - це стан постійного, тривалого стресу, який зберігається протягом тривалого часу.
Ви пройшли курс антибіотиків. Ви відчуваєте періодичні гази та здуття живота після їжі
Зараз більше, ніж будь-коли, ви, ймовірно, думаєте про те, що ви можете зробити, щоб підтримати свою імунну систему